Serie A: «Διπλό» στις καθυστερήσεις για τη Ρόμα

Serie A: «Διπλό» στις καθυστερήσεις για τη Ρόμα 25/04/2024
Ρόμα

Ο αγώνας της Ουντινέζε με τη Ρόμα ξεκίνησε στις 14 του μήνα, ωστόσο διεκόπη στο 71ο λεπτό, καθώς ο Εντικά κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο και αποφασίστηκε να διακοπεί το ματς. Το σημαντικότερο φυσικά είναι ότι ο 24χρονος ακραίος αμυντικός πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο, χωρίς να έχει επιπλοκή η υγεία του.

Ο αγώνας συνεχίστηκε απόψε μετά από το 71ο λεπτό με το σκορ στο 1-1. Η Ρόμα πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 90+5' με την κεφαλιά του Μπριάν Κριστάντε μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντιμπάλα και έφυγε με το «διπλό» από το Ούντινε.

Η ομάδα του Ντανιέλε Ντε Ρόσι έφτασε τους 58 βαθμούς, παρέμεινε στην πέμπτη θέση και σε τροχιά Champions League, έχοντας τέσσερις βαθμούς λιγότερους από την Αταλάντα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr